O nas

O nas

20 lat Doświadczenia

Niezależnie od tego, czy chcesz uczyć się języka na poważnie, czy tylko dla rozrywki, u nas znajdziesz wszystko.

Lubelska Akademia Językowa to świetnie przemyślana inicjatywa i zespół ludzi, dla których uczenie innych języka jest jak otwieranie kolejnych drzwi do świata wiedzy, kultury i nowych możliwości. Uczymy profesjonalnie, ale z pasją. Mamy doświadczenie w przeprowadzaniu egzaminów państwowych z języka polskiego jako obcego, a w naszym gronie są nie tylko egzaminatorzy, ale także przewodniczący komisji egzaminacyjnych do spraw poświadczania znajomości języka polskiego jako obcego. Zajęcia objęte są nadzorem metodycznym eksperta z tytułem profesora uczelni, który czuwa nad najwyższym poziomem nauczania.

Dla kogo jest Lubelska Akademia Językowa?

Jeśli jesteś cudzoziemcem i chcesz nauczyć się języka polskiego:

Założyciele LAJ

Agnieszka Pawelec​

Ukończyłam filologię polską ze specjalizacją teatrologiczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Mam wieloletnie doświadczenie w uczeniu języka polskiego jako obcego. Jest to doświadczenie pracy ze studentami z Chin, Ukrainy, Białorusi, Turcji, Włoch, Francji i Stanów Zjednoczonych. Od 2017 roku jestem członkiem komisji egzaminacyjnej na egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Natomiast w 2019 roku ukończyłam szkolenie oraz decyzją Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego zostałam wpisana na listę egzaminatorów uprawnionych do pełnienia funkcji przewodniczących komisji egzaminacyjnych. Przewodniczyłam wielokrotnie egzaminom odbywającym się w kraju oraz za granicą. W ramach współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej opracowywałam zadania egzaminacyjne dla poziomów C1 i C2. W wolnych chwilach odpoczywam poza miastem, ciesząc się pięknem przyrody i prowadząc rodzinną pasiekę, którą założył mój pradziadek.

Beata Kozdroń

Jestem filologiem angielskim po studiach magisterskich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiach podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczenie cudzoziemców języka, którym władam jako native speaker jest bardzo rozwijające. Prowadziłam zajęcia na różnych poziomach i z przedstawicielami różnych krajów – od Chin, przez Indie, Pakistan, kraje Europy aż po Stany Zjednoczone. Od 2017 roku brałam udział w egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Przygotowywałam także zadania do testów egzaminu certyfikatowego, a więc znam egzamin zarówno w teorii, jak i praktyce. Od 2019 roku posiadam uprawnienia do pełnienia funkcji przewodniczących komisji egzaminacyjnych, ale z wyboru pełnię funkcję sekretarza pracując w najlepszym możliwym zespole egzaminacyjnym.

Aby się zrelaksować, uprawiam tropienie użytkowe – jestem przewodnikiem psa tropiącego oraz pozorantem.

Poznaj naszych lektorów​

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla id tellus nulla. Nunc faucibus eros tellus, sed condimentum enim pulvinar id. Nullam luctus pretium odio, ac aliquam velit cursus sed.

Agnieszka Roczniak
Lektorka, egzaminatorka języka polskiego jako obcego
Lektorka języka polskiego jako obcego, egzaminatorka egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego, współautorka serii podręczników do języka polskiego jako obcego dla szkół ukraińskich „Język polski bez granic”. Na co dzień uczy języka polskiego w szkole średniej (technikum i liceum), jest też egzaminatorem maturalnym z języka polskiego. Lubi czytać (głównie szeroko rozumianą fantastykę i kryminały), grać w gry (zarówno planszowe, jak i komputerowe), a także oglądać filmy oraz seriale o tematyce różnej 🙂
Anna Peza
Lektor, egzaminator języka polskiego jako obcego
Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ukończyła także studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej oraz nauczania języka polskiego jako obcego. Od ponad 25 lat zawodowo związana z edukacją, przede wszystkim jako nauczyciel języka polskiego w szkole ponadpodstawowej. Od roku 2022 pracuje w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach jako nauczyciel- konsultant. Od paru lat prowadzi także zajęcia z obcokrajowcami jako lektor języka polskiego jako obcego, co daje jej ogromną satysfakcję a także mobilizację do dalszego rozwoju. Od roku 2022 czynnie pracuje jako egzaminator języka polskiego jako obcego. Kreatywna, aktywna, pozytywnie myśląca, zawsze chętna do nowych wyzwań i zadań. Potrafi zachęcać ludzi, zwłaszcza tych młodych, do zmian, wspomagać w rozwoju oraz pokazywać nowe drogi dojścia do celu oraz realizacji marzeń. Łączy w swojej pracy różne narzędzia rozwojowe z wiedzą z wielu dziedzin. Pasjonatka filmu, teatru i podróży, także tych rowerowych. Swoją pasją stara się zarażać innych. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, a maksyma życiowa, którą się kieruje, brzmi niezmiennie: "Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu" (Martin Luther- King)
Robert Jagła – Izdebski
Lektor, egzaminator (język polski, angielski, francuski)
Jestem absolwentem filologii romańskiej. Uczę języków francuskiego, angielskiego oraz polskiego jako obcego. Praca daje mi wiele satysfakcji, umożliwia poznawanie ludzi z innych krajów i kultur. Lubię podróżować, ponieważ wyjazdy, te bliskie i te dalekie, budzą we mnie ciekawość świata, wzbogacają o nowe doświadczenia, pozwalają lepiej rozumieć innych i umożliwiają kontakt z żywym językiem. I’m crazy about „The Master and Margarita” by Mikhail Bulgakov. Kolekcjonuję wydania tej powieści, dzięki podróżom mam już 20 egzemplarzy w różnych językach.
Wiktoria Hudy
Lektor, egzaminator, przewodnicząca egzaminów certyfikatowych
Absolwentka filologii polskiej, tytuł magistra uzyskała na Wschodnioeuropejskim Uniwersytecie im. Łesi Ukrainki w Łucku. W 2016 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego na UMCS. Od 2017 r. jest doktorantką w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada wielokrotnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego. Od 2019 r. posiada uprawnienia do sprawowania funkcji przewodniczącego komisji egzaminacyjnych na państwowych egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego (lista MNiSW). Była członkiem certyfikatowych państwowych komisji egzaminacyjnych z języka polskiego jako obcego zarówno na szczeblu krajowym, jak i zagranicznym. Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych w kraju i za granica. Jest autorką licznych publikacji naukowych.
Mariia Tsytsei
Lektor (język polski, francuski, angielski), egzaminator, tłumacz
Korepetytor / nauczyciel języka polskiego, francuskiego i angielskiego tłumacz (język polski) Jestem nauczycielką (korepetytorem) języka polskiego jako obcego, francuskiego i angielskiego prawie 10 lat i ciągle bardzo lubię swoją pracę. W zawodzie nauczyciela najbardziej podoba mi się komunikacja między ludźmi. Prowadzę zajęcia zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Bardzo lubię robić tłumaczenia ustne symultaniczne oraz pisemne. Często jestem tłumaczem warsztatów lektorów języka polskiego i ukraińskiego. Po pracy czytam książki, chodzę do kina, teatru, ale też aktywnie spędzam czas z przyjaciółmi, bo ludzie w moim życiu są ważni. Pracę jako korepetytor rozpoczęłam już na studiach. Z wykształcenia jestem filologiem.
Justyna Mendyk
Lektor, egzaminator (język polski i angielski)
Lektor, egzaminator (język polski i angielski) Absolwentka filologii angielskiej oraz podyplomowych studiów w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Uczenie innych sprawia mi bardzo dużo frajdy i z przyjemnością obserwuję jak moi uczniowie robią postępy i z coraz większą swobodą posługują się językiem obcym. Lubię oglądać tenis i ćwiczyć pilates, a w wolnych chwilach zawsze chętnie wracam do książek Agaty Christie.
Agnieszka Pawelec
Lektor, egzaminator języka polskiego jako obcego
Ukończyłam filologię polską ze specjalizacją teatrologiczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Mam wieloletnie doświadczenie w uczeniu języka polskiego jako obcego. Jest to doświadczenie pracy ze studentami z Chin, Ukrainy, Białorusi, Turcji, Włoch, Francji i Stanów Zjednoczonych. Od 2017 roku jestem członkiem komisji egzaminacyjnej na egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Natomiast w 2019 roku ukończyłam szkolenie oraz decyzją Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego zostałam wpisana na listę egzaminatorów uprawnionych do pełnienia funkcji przewodniczących komisji egzaminacyjnych. Przewodniczyłam wielokrotnie egzaminom odbywającym się w kraju oraz za granicą. W ramach współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej opracowywałam zadania egzaminacyjne dla poziomów C1 i C2. Od 2023 roku posiadam uprawnienia do przeprowadzania egzaminów telc. W wolnych chwilach odpoczywam poza miastem, ciesząc się pięknem przyrody i prowadząc rodzinną pasiekę, którą założył mój pradziadek.
Beata Kozdroń
Lektor, sekretarz egzaminów certyfikatowych
Jestem filologiem angielskim po studiach magisterskich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiach podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczenie cudzoziemców języka, którym władam jako native speaker jest bardzo rozwijające. Prowadziłam zajęcia na różnych poziomach i z przedstawicielami różnych krajów – od Chin, przez Indie, Pakistan, kraje Europy aż po Stany Zjednoczone. Od 2017 roku brałam udział w egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Przygotowywałam także zadania do testów egzaminu certyfikatowego, a więc znam egzamin zarówno w teorii, jak i praktyce. Od 2019 roku posiadam uprawnienia do pełnienia funkcji przewodniczących komisji egzaminacyjnych, ale z wyboru pełnię funkcję sekretarza pracując w najlepszym możliwym zespole egzaminacyjnym. Od 2023 roku posiadam uprawnienia do przeprowadzania egzaminów telc i jestem koordynatorem telc w naszym ośrodku egzaminacyjnym. Aby się zrelaksować, uprawiam tropienie użytkowe – jestem przewodnikiem psa tropiącego oraz pozorantem.

LAJ w liczbach

1 lat
doświadczenia egzaminatorów w certyfikacji
1 lat
doświadczenia w nauczaniu
 
1
krajów, z których pochodzili nasi studenci
 

Galeria zdjęć